2012. június 9., szombat

Balatonfüredi Bronz

Ismét Balatonfüred adott otthont az Olimpiai Távú Elit Országos Bajnokságnak. Vasárnap reggel indultunk. A kerós pályabejárást és néhány emelkedő valamint kanyar gyakorlását a gyors depózás követte. Melegíteni így nem sok időm maradt. Magamra rángattam a neoprént és futás a rajthelyre. Itt még pár karkörzés, majd kiálltunk a kikötő szélére.
Körülbelül 2 méter magasról ugrottunk a Balatonba és kezdetét vette a verseny. Nem volt népes mezőny, amatőrökkel együtt 25-en lehettünk, így nem számítottam túl élvezetes összecsapásra. Viszonylag jó úszás után érkeztem a depóba. A 40 kilométeres kerékpár, ami 6 körből állt elég szenvedős volt, de még mindig kellemesebben telt, mint a futás. A 10km alatt végig fájt a combom. Ez a testnevelés érettségire való felkészülés során alakult ki, ugyanis elég rendesen meghúzódott az izom. Mivel ez egy válogató verseny volt nem tehettem meg, hogy nem indulok el, esetleg feladom a futáson. Ezek után a célba érkezés igazi felüdülés volt. Ezzel a komolyabb sérüléssel azonban kérdésessé vált a jövő heti Európa Kupán való indulásom. Remélem azért mihamarabb meggyógyul a lábam és újra teljes értékű edzésmunkát tudok folytatni.